13 Wrzesień 2021

Czy będzie podział na zaszczepione i niezaszczepione dzieci w szkołach?

Czy będzie podział na zaszczepione i niezaszczepione dzieci w szkołach?

Jak podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, w przypadku skierowania uczniów na naukę zdalną, nie będzie podziału na zaszczepionych i niezaszczepionych.

 

Poszczególne szkoły zmieniają tryb nauczania ze stacjonarnego na zdalny w przypadku, gdy pojawia się zakażenie koronawirusem w placówce. Aktualnie w województwie lubelskim zdalne nauczenie wprowadzono w 8 szkołach. Decyzja o zmianie trybu nauki może być podjęta względem całej placówki lub jej części.

Według ministra edukacji i nauki, aż 99% szkół w Polsce pracuje stacjonarnie. Sytuacja jest stale monitorowana przez resort edukacji. Przemysław Czarnek podkreśla, że nie ma podziału na dzieci niezaszczepione i zaszczepione. Jeśli jest konieczność przejścia na nauczanie zdalne, dotyczyć ma to całej klasy.

Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione; ze względów organizacyjnych w szczególności. Bardzo trudno jest zorganizować zajęcia w ten sposób, że część dzieci jest w klasie, a część jest w domu – zaznaczył minister.

 

Źródło: https://www.tvp.info/