13 Grudzień 2021

„Gwiazdkopisanie” – świąteczny konkurs Polskiego Radia

„Gwiazdkopisanie” – świąteczny konkurs Polskiego Radia

To już czwarta edycja konkursu ogłoszonego przez Polskie Radio Dzieciom. Na autorów najciekawszych prac czekają cenne nagrody! Na czym polega konkurs?

„Gwiazdkopisanie” to konkurs literacko-plastyczny organizowany przez Polskie Radio, który kierowany jest do rodzin. Jest to już czwarta edycja tego wydarzenia. Zadanie konkursowe polega na opisaniu lub narysowaniu wspomnień ze Świąt Bożego Narodzenia. Prace konkursowe należy wysyłać do 6 grudnia. Do wygrania jest wiele wartościowych nagród, m.in.: IPady Mini i zestawy gier.

Tekst literacki przygotowany może być w dowolnej formie: poetyckiej, prozatorskiej lub komiksowej. Uczestnicy mogą napisać zarówno wiesz, list, jak i kartkę z pamiętnika. Praca może mieć maksymalnie 5 400 znaków. Praca graficzna powinna liczyć nie więcej niż 4 strony. Technika jej wykonania jest dowolna (rysunek, malarstwo, grafika komputerowa).

 

W przypadku pracy literackiej, należy przesłać ją w wersji elektronicznej za pośrednictwem formularza na stronie: www.gwiazdkopisanie.polskieradio.pl. Komiksy wysyłać należy pocztą tradycyjną.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 19 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00). Wyniki dostępne będą także na stronie www.polskieradiodzieciom.pl. Prace oceniać będą: Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik - autorzy książek dla dzieci i młodzieży oraz Martyna Chuderska - dziennikarka radiowa.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zapraszamy-do-udzialu-w-gwiazdkopisaniu

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki, https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka