25 Marzec 2022

Szkoła pod lasem zyskuje nowy kształt

Szkoła pod lasem zyskuje nowy kształt

Szkoła pod lasem zyskuje nowy kształt. Przy ul. Pietrasze 29 powstaje XII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Nr 3 „Pietrasze”. To oferta skierowana do tegorocznych ósmoklasistów, którzy nie boją się wyzwań. Każdy z kandydatów będzie mógł dopasować profil klasy do swoich preferencji.

Obiekt sportowy z basenem i brodzikiem, siłownią, 2 halami sportowymi, salą gimnastyczną i boiskiem tartanowym to baza treningowa każdego, kto chce zadbać o swoją kondycję i zdrowie.

Narciarzom oferujemy profesjonalny sprzęt sportowy: narty, nartorolki i trasy narciarskie przygotowane przez specjalistyczny sprzęt do sztucznego naśnieżania.

Badmintonistom zapewniamy nowoczesną,  dziewięciokortową halę badmintonową, jedyną taką na Podlasiu.

Ponadto przygotowaliśmy duży wybór dodatkowych zajęć sportowych pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów, pod okiem których wzmocnisz i ukształtujesz mięśnie całego ciała, poprawisz koordynację wzrokowo – ruchową.

Nauka w KLASIE BADMINTONOWO – NARCIARSKIEJ to gwarancja zdobycia tytułu instruktora narciarstwa biegowego lub badmintona.

Ale XII LOMS to nie tylko sport.

Priorytetem dla nas jest też edukacja.

KLASA BIOLOGICZNO – CHEMICZNA zapewni gruntowne przygotowanie do egzaminu maturalnego z przedmiotów kierunkowych w zakresie rozszerzonym oraz pozwoli aplikować na medyczne kierunki studiów.

W KLASIE INFORMATYCZNO – JĘZYKOWEJ znajdą miejsce wszyscy, którzy komputerowe i językowe  pasje i zainteresowania chcą przekształcić w swój zawód.

Profile te to nie tylko ścisła wiedza, ale także rozwijanie kompetencji miękkich, takich jak kreatywność, pasja, zaangażowanie i chęć samokształcenia, które gwarantują sukces i są tak bardzo pożądane na współczesnym rynku pracy XXI w.

Dla najlepszego sportowca i naukowca naszej szkoły ufundowane zostanie stypendium dyrektora szkoły.

Kreatywna i kompetentna kadra pedagogiczna nie opuści żadnego ucznia w potrzebie, zapewniając życzliwe nastawienie, indywidualizację nauczania, zajęcia wyrównawcze i przygotowujące do matury.

Masz 15 lat? Kończysz w tym roku szkołę podstawową? Nie wiesz, które liceum wybrać? Wybierz: Białystok, Pietrasze, a tam pięknie położone liceum pod lasem!

Liceum – NOWE, ale szkoła – STARA z DOŚWIADCZENIEM I DOSKONAŁYM WYPOSAŻENIEM!