02 Listopad 2021

Walka z depresją u uczniów

Walka z depresją u uczniów

W Gdyni rusza kampania przeciwdziałania depresji skierowana do uczniów oraz ich rodziców i nauczycieli. „Dobrze, że jesteś” pomóc ma w rozpoznawaniu pierwszych symptomów obniżonego nastroju u siebie i innych oraz wskazać, gdzie szukać pomocy.

Jak podkreśla wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz, pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na zdrowie dzieci i dorosłych, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Według badań, co dziesiąty uczeń w Gdyni deklaruje, że często jest smutny i przygnębiony, a stan swojego zdrowia ocenia jako kiepski.

„Dobrze, że jesteś” to pakiet wsparcia działający poprzez zajęcia profilaktyczne dla uczniów, szkolenia online dla nauczycieli, zajęcia superwizyjne oraz webinaria dla rodziców oraz miejską kampanię społeczną.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości uczniów na temat depresji, nauka rozpoznawania jej symptomów oraz odpowiednia profilaktyka.

- Działania zaplanowane w ramach kampanii odpowiadają na potrzeby mieszkańców, które zdiagnozowaliśmy podczas ostatnich badań dotyczących oceny jakości relacji – zaznacza prezes fundacji „Dbam o Mój Z@sięg” dr Maciej Dębski.

Kampania potrwa do końca czerwca 2022 roku. Realizowana jest ze środków Gminy Miasta Gdyni w ramach otwartych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych.

Źródło: https://www.tvp.info